Intenzivní proplach tlustého střeva filtrovanou teplou vodou a odstarňuje dlouholeté usazeniny, které se tvoří během života.

Terapie je osvěžující a zdraví prospěšná pro celé tělo, pomáhá :

- na celkovou detoxikaci a regeneraci organismu
- při poruchách imunitního systému
- omezení bolesti kloubů, páteře, hlavy                 (migrény)
- příznivě působí u revmatiků, astmatiků, alergiků
- při řešení kožních problémů
- při únavě, depresích, únavového syndromu
- při opakovaných zánětechmočových cest
- při opakovaných gynekologických potížích a výtocích
- jako prevence nádoru, zejména tlustého střeva a konečníku
- odstraňuje průjmy, zácpy a nadýmání
- pomáhá řešit problémy
- účinná detoxikace organismu po chemoterapii

Je třeba " střevní sprchu" několikrát zopakovat, doporučuje se 5 -10 krát, poprvé nejlépe do 24hodin.

Preventivě by se výplach měl zopakovat po 3 měsích nebo 6 měsících. Dva dny před výplachem jíst lehčí, nenadýmavá piše kašovitá jídla, předdušená mrkev, petržel, pórek s obilnou kaší, sójový jogurt nebo tepelně upravené tofu.

Provádí se dospělým i dětem a to přístrojem, splňující přísné evropské normy.

Časté dotazy!
Dochází k demineralizaci organismu?
1)Hydro-colonu je často vytýkáno, že zapříčiňuje demineralizaci organismu, tedy úbytek minerálů a vitamínů…atd..Tato výtka se nezakládá na pravdě, neboť vyčištěním sliznice se střevní absorpce zlepšuje.  V demineralizaci tkání dochází v důsledku užívání projímadel, které způsobují ztráty draslíku.
2)Colon terapie prý poškozuje střevní flóru. Není to pravda, výplachy střevní flóru určitě nenarušují. Máte-li ucpané střeva, znamená to, že Vaše mikroflóra je v rozkladu a není funční. Střevní flóra se skládá z miliard mikroorganismů a po této terapii se obnovuje velice rychle a to do 20minut. Výplachy flóru neničí, ale čistí.
3)Teplá voda: roztahuje, uvolňuje křečové stažení, …
4)Studená voda: tonizuje svaly v ochablých oblastech

HYDROCOLON


Hydro-colon, neboli STŘEVNÍ SPRCHA provádí důkladný průplach tlustého střeva. Odstraňuje usazeniny ze střevní sliznice, podněcuje střevní peristaltiku a absorpci živin. Umožňuje vyčistit střevo po celé jeho délce od rekta až po slepé střevo.

Účelem je prevence nebo zmírnění střevních potíží. U Colon-hydroterapie  lze tlak vody regulovat, umožňuje bez jakéhokoliv rizika rozvést vodu do celého tlustého střeva.

Za 45minut se spotřebuje 80-100 litrů vody, která neustále proudí tam a zpět. Voda je z vodovodu přefiltrovaná, bez přidaných látek. Teplota vody se pohybuje 21 - 41 stupnů celsia, střídavě. Pomocný materiál je pouze na jedno použití. První sezení trvá 35minut, následující 45-50minut. Průplach střeva je spojen s šetrnou masáží BIOSTIMULEM (odkaz na biostimuly). Při výplachu klient netrpí, může pociťovat křeče při vyprázdňování. Po výplachu klient na toaletě vyprázdní zbylý obsah střev a odchází s pocitem lehkosti.Příprava na terapii: 2-3 před i v průběhu terapie doporučuji dle svých vlastních zkušeností MONODIETU - zelenina (dušená, grilovaná, vařená), bezlepkové kaše (pohanková, rýžová, jáhlová, zeleninové a ovocné štávy. Pro osoby, kteří jsou zvyklí na pust, doporučuji 12hodinový pust. Ohledně všeho, co se týče Vašeho těla se řiďte vždy svými pocity! K tuhé stravě se vracejte pomalu, miskou rýže s polévkovou lžíci panenského oleje. Rýžový škrob se upíná na střevní stěny, vstřebává toxiny a u nemocných kolitidou zaceluje ranky.

Frekvence výplachu: k tomu, aby se tlusté střevo důkladně pročistila je třeba absolvovat 6-10výplachů. Tři první čištění absolvuje klient tři dny po sobě anebo v jednodenním odstupu.
Pro klienty se zdravotními potíži 1výplach týdně. V případě silné zácpy je třeba 10výplachů po sobě jdoucích naprostou nutností! Po té klient pokračuje 1výplach měsíčně.

Tlusté střevo: má v organismu významnou funkci. Vylučování nestrávené potravy a jiných odpadních látek je stejně důležité jako vstřebávání živin. Tlusté střevo je nejaktivnější mezi 5-7hodinou ráno. V ideálním případě bychom měli vyprazdňovat stolici po každém jídle.
home     galerie    kontakty
HYDROCOLON

EEG BIOFEEDBACK

BIOTHERAPY
LÉČBA TLUSTÉHO STŘEVA

AUTOTRÉNING MOZKU

SVĚTLO KTERÉ UZDRAVUJE
HYDROCOLON
EEG BIOFEEDBACK
BIOTHERAPY